Kaza Kök Analizi Eğitimi

Kaza kök analizi eğitimi, trafikte aylık ortalamada yüksek kilometre yapan firma personeline sunulan kaza önleyici detaylı ve geniş kapsamlı eğitimdir. Kaza olmadan kök analiz yapılır. Bu tespitler sonucunda sürücü hata yapmaya kapalı hale gelir. Algı yöntemleri gelişir. Risklere daha açık davranış tepkileri verir. Kaza olmadan yaşanmadan kaza kök analizi eğitimi alınması önemlidir.

Kazayı engellemeye dayalı kapsamlı eğitimde bizim uyguladığımız yöntem yetenekli sürücüler yetiştirmek değil hataya kapalı, algısı açık sürücüler yetiştirme yöntemidir. Dikkatli olan sürücü kaza yapmaz. Trafikte yetenekli sürücü kazaya her zaman açıktır.

Kaza Kök Analizi Eğitimi Yönetimi

Teorik: 4 saat

Pratik: 8 saat ( 8 – 20 kişilik ) gruplarla verilir.

Kaza Kök Analizi Teorik


Kaza Kök Analizi Eğitimi Pratik

Pratik eğitimde tüm katılımcılar araç kullanır. Her katılımcı araç kullanırken diğerleri yoldaki riskleri ellerinde bulunan dosyalara not ederler. Anlık olarak önümüze çıkan tüm kaza nedenleri ve tehlikeli noktaları detaylandırmaları beklenir. Aynı zamanda eğitmende değerlendirme bulunur. Bu değerlendirmeler yapılır iken eğitim sonucunda katılımcılar ile karşılıklı yolu tartışmak için kamera yardımı ile trafik kayıt altına alınır.

Eğitmen yol notları ile katılımcıların değerlendirmeleri karşılaştırılır. Eğitmen ve katılımcılar arasında ki tehlike ve algı karşılaştırılır. Böylece katılımcıların nelere dikkat etmeleri gerekliliği ve aynı zamanda katılımcıların algı durumu belirlenmiş olur. Eğitmen yol videosunu açar ve açıklamalarda bulunur.

Aynı zamanda araç kullanıcıları için firmanız ile özel bir görüşme yapılarak eğitim bitiminde sürücülerimiz habersiz takip edilecek ve yol durumları ve davranışlarının normalde nasıl olduğu tespit edilecektir.

Unutulmamalıdır ki eğitimde normal üstü ve çok iyi olduğunu söyleyen sürücüler, iyi olmaya bilir. Sürüş değerlendirmeleri ayrı şekli ile habersiz değerlendirilecektir. Tarafınıza bildirilecektir.

Şimdi Ara
Konuma Git