Güvenli ve Defansif Sürüş Sertifikası

ileri ve güvenli sürüş teknikler eğitimi

Güvenli ve defansif sürüş tek eğitimdir. Güvenli sürüş teknikleri ayrı, defansif sürüş teknikleri eğitimi ayrı bir eğitim değildir. Güvenli sürüş eğitimi de diyebilirsiniz. Defansif sürüş eğitimi de yada güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi de diyebilirsiniz Hepsi aynı kapıya çıkar.

Peki Güvenli sürüş eğitimi nedir?

Güvenli sürüş eğitimi trafikte tehlikelere karşı, futbol maçlarındaki gibi defansa çekilmektir. Böylelikle trafikte oluşan tehlikelere her an engel olunur. Fakat burada bir karışıklık da defansa çekilmede ki yanlış algıdır. Defansif sürüş sürekli trafikte yavaş gitme ile alakalı değildir. Trafik akışına uyum göstermezseniz. Diğer araçlar sürekli olarak sizin sağınızdan ve solunuzdan önünüze kırmaya başlar ve makas atarlar. Bu durum da trafikte size risk yaratır. Güvenli ve defansif sürüş tekniklerinde trafikteki tüm olumsuzlukları size açarız. Ardından çözüm sunarız. Bu eğitimin karşılığı da güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi olarak isimlendiririz.

Güvenli ve Defansif Sürüş nedir

Güvenli ve defansif sürüş sertifikası hiç bir firma veremez. Biz eğitimlerden sonra güvenli ve defansif sürüş katılım belgesi verebiliriz. Sertifika ismi alışkanlık olarak dile gelmektedir. Fakat alacağınız belge katılım belgesidir.

Güvenli ve Defansif Sürüş Belgesi Nerelerde Geçerli

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri katılım belgesi eğitim sonunda alabileceğiniz bir belgedir. Geçerlilik yerleri devlet kurumlarında, yabancı menşeli firmalarda, servis taşımacılığı, telekomünikasyon firmaları ve taşeronlarında, ambulans şoförlerinde, makam şoförlerinde, şantiyelerde istenen bir uygulama eğitimidir.

Aslına bakarsanız trafikte kaza yaşamamak, kaza pozisyonlarına girmemek için tüm sürücülerin araç kullanmayı öğrenir öğrenmez güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimini almaları şarttır.

Şimdi Ara
Konuma Git