İstanbul Hava Limanı Güvenli ve Defansif İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

İstanbul Hava Limanı İga güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimi için Prodrv’ yi tercih etti. İstanbul hava alanı içinde gerçekleştirilen eğitimlerde Arrf ve follow me sürücülerine eğitim verildi. Eğitim teorik, pratik ve sürüş değerlendirme şeklinde uygulandı.

Prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezi olarak İstanbul hava limanı güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimleri devam etmektedir.

Katılımcılara mesleki bilgiler tonajlı araçlardaki farklı tehlikeler ve sıfır kaza içerikli güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri konularında eğitim sunuldu.

Zorlu görevlerinde tüm detaylara dayanarak verdiğimiz eğitimde katılımcılara yaralı olmaya çalıştığını ve kaliteli soruları ile eğitime yön verdiklerini söyleyen İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün, çalışmalarımızın karşılığını ve başarılı geçtiğini anlamamızı sağlayan tek döngü katılımcıların kaliteli sorularından anlıyorum. Araç kullanmak ne denli kullanıcılar için basit görülse de bilinmeyen akla gelemeyecek kaza önlemeye dayalı teknikler var. Sürücüler araç kullanırlar teknik bilemezler, aracı yönlendirmeyi sağlarlar. Aracı yönlendirebilmek sizi iyi sürücü yapmaz. Lastiklerinizin yolla temas ettiği kadar tutuna bilirsiniz. Aracınızda kontrol kayıbı yaşadığınızda neler yapabilirsiniz ki. 80 km hızlarda 1 metre önünüzde bir çocuk çıkarsa ne yapabilirsiniz. İleri sürüş teknikleri eğitiminde biz teknik sunuyoruz. Araç kullanmayı sürücüler zaten biliyorlar. Kazalardan son anda kurtulmak ve önlem almak konularında ilerleyerek eğitim sunmaktayız dedi. Belkide bir gün araç kullanıyorum. Fakat ileri sürüş teknikleri almam gerekiyor şeklinde düşünen şoförlerin oluştuğunu gördüğümüzde kaza oranımız da büyük düşüşler olacaktır.

Tabidir ki bizim hedefimiz ölümlü ve yaralanmalı sürücülerin ve iş kazaların önüne geçmek. Fakat bizim işimizde sadece kazalara karşı yapılan eğitimler yok. Ülkemizde yarış eğitimleri de sunmaktayız. Biz Prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezini kurar iken profesyonel sürüş tekniklerini, yarış pilotları yetiştirmek için Prodrv ismi ile çıkış yaptık.

Şu ana kadar verdiğimiz eğitimlerde katılımcılar için en yararlı şekli ile eğitim seçtik ve uyguladık.

İstanbul hava limanında yapılan eğitimlerde ise tercih olarak kullandıkları araç tipleri ile ilgili tehlikelerden bahsettik. Bu konuda yaşanabilecek kazaların önüne sadece katılımcının yaptığı işe yönelik verilen eğitimler ile yöntem tutturabilirsiniz. Şeklinde açıklamalarda bulundu.

İleri Sürüş Teknikleri Kursu Fiyatları 2019

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları 2019 fiyatları 2018 fiyatları arasında fark oluşmamıştır. Katılımcı adeti arttıkça fiyat düşüş göstermektedir. Aşağıda yazılan fiyatlar tamamı ile tek kişilik eğitim fiyatlarıdır.

Güvenli sürüş teknikleri fiyatı: 400 TL

Ofansif sürüş teknikleri: 400 TL

İleri sürüş teknikleri: 400 TL

Vip makam şoförlüğü eğitimi 1 günlük eğitim: 1000 TL

Vip makam şoförlüğü eğitim 2 günlük eğitim: 3500 TL

Yarış teknikleri eğitimi: 3500 TL

İleri direksiyon eğitimi garantili sürüş: 1500 TL

Forklift güvenli sürüş 400 TL

Yukarıdaki fiyatlandırmada tek kişilik katılımlar baz alınmıştır. Katılımcı adeti arttıkça fiyatlandırma düşer.

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verdiğimiz İller

İleri sürüş teknikleri eğitimi verdiğimiz İller bazında bakıldığında en düşük 15 kişilik katılımcı olması gereklidir. Şu ana kadar aşağıda paylaşacağımız illerin tümünde Prodrv olarak güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimlerinden, yarış teknikleri eğitimine, anti skid eğitimlerine çağrıldık ve uygulama da bulunduk. Eğitim için en düşük 15 katılımcı oluşturursanız bizi aramanız yeterli.

Günlük eğitim yapma potansiyelimiz en çok 60 kişidir.

Eğitim verdiğimiz illeri sizlere fayda sağlaması amacı ile plakaları ile sunmak istiyoruz. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti KKTC de ileri sürüş eğitimleri de sunmuş bulunmaktayız. Yaklaşık olarak 17 yıldır sektörün içinde olmamız kaynaklı ileri sürüş teknikleri eğitimi vermediğimiz il kalmadı.


İleri sürüş eğitimi teknikleri | güvenli sürüş eğitimi

01 Adana
02 Adıyaman
03 Afyon
04 Ağrı
05 Amasya
06 Ankara
07 Antalya
08 Artvin
09 Aydın
10 Balıkesir
11 Bilecik
12 Bingöl
13 Bitlis
14 Bolu
15 Burdur
16 Bursa
17 Çanakkale
18 Çankırı
19 Çorum
20 Denizli
21 Diyarbakır
22 Edirne
23 Elazığ
24 Erzincan
25 Erzurum
26 Eskişehir
27 Gaziantep
28 Giresun
29 Gümüşhane
30 Hakkari
31 Hatay
32 Isparta
33 İçel (Mersin)
34 İstanbul
35 İzmir
36 Kars
37 Kastamonu
38 Kayseri
39 Kırklareli
40 Kırşehir
41 Kocaeli
42 Konya
43 Kütahya
44 Malatya
45 Manisa
46 K.maraş
47 Mardin
48 Muğla
49 Muş
50 Nevşehir
51 Niğde
52 Ordu
53 Rize
54 Sakarya
55 Samsun
56 Siirt
57 Sinop
58 Sivas
59 Tekirdağ
60 Tokat
61 Trabzon
62 Tunceli
63 Şanlıurfa
64 Uşak
65 Van
66 Yozgat
67 Zonguldak
68 Aksaray
69 Bayburt
70 Karaman
71 Kırıkkale
72 Batman
73 Şırnak
74 Bartın
75 Ardahan
76 Iğdır
77 Yalova
78 Karabük
79 Kilis
80 Osmaniye
81 Düzce

Güvenli ve Defansif Sürüş Sertifikası

Güvenli ve defansif sürüş sertifikası Tosfed onaylı ( Gençlik ve Spor Bakanlığı ) yada Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan lisanlı firmalardan alınabilmektedir. Bu şartları karşılayan firmalar yaygın şekilde bulunmaktadır. Onaysız olan firmaların eğitim sonunda sunduğu belgelendirme geçerli değildir.

Güvenli ve Defansif Sürüş nedir?

Güvenli ve defansif sürüş tek eğitimdir. Güvenli sürüş teknikleri ayrı, defansif sürüş teknikleri eğitimi ayrı bir eğitim değildir. Güvenli sürüş eğitimi de diyebilirsiniz. Defansif sürüş eğitimide yada güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi de diyebilirsiniz Hepsi aynı kapıya çıkar.

Peki Güvenli sürüş eğitimi nedir?

Güvenli sürüş eğitimi trafikte tehlikelere karşı, futbol maçlarındaki gibi defansa çekilmektir. Böylelikle trafikte oluşan tehlikelere her an engel olunur. Fakat burada bir karışıklık da defansa çekilmede ki yanlış algıdır. Defansif sürüş sürekli trafikte yavaş gitme ile alakalı değildir. Trafik akışına uyum göstermezseniz. Diğer araçlar sürekli olarak sizin sağınızdan ve solunuzdan önünüze kırmaya başlar ve makas atarlar. Bu durum da trafikte size risk yaratır. Güvenli ve defansif sürüş tekniklerinde trafikteki tüm olumsuzlukları size açarız. Ardından çözüm sunarız. Bu eğitimin karşılığı da güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi olarak isimlendiririz.

Güvenli ve Defansif Sürüş Sertifikası

Güvenli ve defansif sürüş sertifikası hiç bir firma veremez. Biz eğitimlerden sonra güvenli ve defansif sürüş katılım belgesi verebiliriz. Sertifika ismi alışkanlık olarak dile gelmektedir. Fakat alacağınız belge katılım belgesidir.

Güvenli ve Defansif Sürüş Belgesi Nerelerde Geçerli

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri katılım belgesi eğitim sonunda alabileceğiniz bir belgedir. Geçerlilik yerleri devlet kurumlarında, yabancı menşeli firmalarda, servis taşımacılığı, telekomünikasyon firmaları ve taşaronlarında, ambulans şoförlerinde, makam şoförlerinde, şantiyelerde istenen bir uygulama eğitimidir.

Aslına bakarsanız trafikte kaza yaşamamak, kaza pozisyonlarına girmemek için tüm sürücülerin araç kullanmayı öğrenir öğrenmez güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimini almaları şarttır.

Prodrv İleri Sürüş Teknikleri Uygulaması

Prodrv ileri sürüş teknikleri uygulaması tüm firmalardan farklıdır. Sistemde aynı fotokopi kağıdına konulmuş tarz da basitleşmiş ve sadece algıda farkındalık eğitimi yapıyoruz şeklinde açıklamalar ile yıllardır aynı eğitimi sunan firmalar var.

Prodrv, ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde tamamı ile kazaları önleme eğitimi sunulmaktadır. Düz kaymalı eğitimler çok anlamlı değil. Sadece karlı buzlu zeminde kaza yaşasaydık o zaman çok etkili eğitim derdik. Fakat kazalar yüksek hızlarda 80 -120 km hızlarda oluyor ve insanlar bu hızlarda ölümcül kazalar yaşıyor.

Peki Prodrv Ne Yapar

Prodrv yüksek hızlarda eğitim sunar. Aracın ne durumlara tehlikeye girdiğini önce eğitmen sonra katılımcıya yaptırarak gerçekçi ve antrenör bazlı çalıştırarak ve defalarca tekrar yaptırarak ileri sürüş eğitimi sunar.

En önemlisi de pratik eğitimi uzun tutar. Pratik eğitim vermeyi tercih eder.

Peki Eğitim Firmalarında Ne Eksik

Basitleşmiş zorlamadan eğitim

Firmanın aracı ile değilde, katılımcının aracı ile eğitim

Uzun teorik ve test ile zamana oynama

Eğitmenlerin katılımcıya, aracı kullanmadan öğretme çabası ve katılımcının eğitmenin yaptırmak istediğini, eğitmen göstermediği için geç algılaması.

Yarış tecrübesi olmayan eğitmenler ve sık değişen eğitmenler

Şimdi Ara
Konuma Git
Exit mobile version