112 Ambulans Güvenli Sürüş Eğitimi

112 Ambulans güvenli sürüş eğitimi programını Prodrv, 112 ambulans şoförlerine Türkiye çapında bir çok ilde vermiştir. Ambulans güvenli sürüş eğitimi mesleki şekli ile 112 ambulans şoförlerinin tam olarak ihtiyaç duydukları şekli ile verilmektedir. Ambulans şoförlerinin trafikte kaza yapmamalarına yöneliktir. Pratik önem taşıyan eğitimdir.

Ambulans Güvenli Sürüş Eğitimi Yönetimi

Eğitim süresi: 2 saat

Eğitim pratik ve teorik olarak sunulur. Teorik eğitim araç içinde teknik eğitim ile birleştirilerek pratik eğitimde sunulur.

Ambulans güvenli sürüş eğitimi pratik

Ambulans güvenli ve defansif sürüş teknikleri konusu ile alakalı pratik eğitime önem verir.

Vaka nasıl ambulans ile sevk edilir. Kırıklı hasta, fıtıklı hasta nasıl araç ile nakil edilir.

10 / 1 oranında fren mesafesini azaltmak

10 / 1 oranında tam duruşta hastayı ve personeli nasıl sarsmayız.

Anlık hız sağlama gereklilik durumu, kazalardan kaçınmak için

Kaza yapan bir sürücü serbest bir şekilde araçtan fırlamış ve gözle görünmüyorsa nasıl bulunur. Nerededir, nokta buluş.

Dar alandan geçiş, optik yanılma, tünel bakışı: Ambulans emniyet şeridinde ve mahalle aralarında gidiş gelişli yollarda sıkışmaktadır. Bu sıkışmada aynalarınızı vurursunuz aynalar katlanır yada kırılır fakat ölümcül, yaralanmalı ve maddi hasarlı bir durum teşkil etmez 1 parmak kasa boşluğundan geçme tekniği öğretilir.

Profesyonel makas hareketli araçların arasında giderken 1 araç boşlukta fren kullanmadan makas atmak gerekli olabilir. Bu makaslama tamamı ile gereklilik durumunda uygulanır. Aracınız duramayacak durumda ise ve aradan geçmeniz gerekli ise kısacası kaza yaşayacak durumdan kurtulmak için yapılır. Fren kullanılamaz fren yaparsanız arkanızdaki araç hareketli olduğu için size çarpar. Bu teknik zorunlu durumlarda kurtarma ve anahtar bir çözüm kazandırır.

Ambulans şoförü hareket halinde iken vakaya yardımcı olan att, paramedik damar yolu açma gibi gereken hassas çalışmalarda bulunur. Bu nedenle ambulans şoförünün att ve paramedikten oluşan ekibini zıplatması sonucunda damarı patlatma gibi sorunlar oluşur. Ambulans şoförünün bu duruma neden olmaması için gereken bilgiler sunulur. Ambulansın ayna ayarı bu neden ile farklıdır.

Ambulans güvenli sürüş belgesi

Yukarıda açıklanan eğitim içeriği Prodrv ye aittir. Prodrv uzun süredir ambulans eğitimleri sunmuş ve bu konuda en gerekli eğitim içeriğini yorumlamış mesleki ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimini uygulamıştır. Gerçekçi teknikler ile siz katılımcılara daha olumlu ve yararlı sürüş teknikleri sunmaktayız.

Ambulans sürücüleri yaptığı işin hassaslığının farkında olmalı ve normal şoför tarzında araç kullanmamalıdır. Prodrv eğitimi bu anlamda her ambulans şoförünün alması gereken mesleki bir gerekliliktir.

Aynı zamanda özel ambulans şoförlerinin işe alımlarında mecburi tutulan ambulans güvenli sürüş belgesi eğitim sonunda başarılı katılımcıya verilmektedir.

Prodrv kaza önleyici formül

Gerçek teknik

Şimdi Ara
Konuma Git